Mustafa Kemal İpek

45 yılı aşkın bir sürelik ticari, konut ve kamu sektörlerinde uluslararası mimari tasarım ve inşaat deneyimi.

Mustafa Kemal İpek, 45 yılı aşkın bir süredir Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ödül kazanan mesken ve ticari projeler gerçekleştirmektedir. Kendisi İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Yüksek Mühendislik ve Mimarlık lisansına sahiptir. Kariyerinin büyük bir bölümünü İstanbul’da mesken, ticari ve turistik projelerin tasarım ve inşası ile geçirmiştir. Buna ilave olarak uzunca bir süre Almanya’da da mimar olarak görev yapmıştır.

Kendisinin mimari tasarım ve inşa portföyünde apartmanlar, konut projeleri, özel villalar, otel ve turistik tesisler, üretim tesisleri, ofis binaları, iş merkezleri, alışveriş merkezleri ile tarihi bina ve köşklerin restorasyonları yer almaktadır.

Aldığı prestijli ödüller arasında İzmir Turizm ve Ticaret Merkezi Mimari Tasarımı Projesi, İzmir Konak Plaza: Alışveriş Merkezi ve Marina Tasarımı Projesi ve İstanbul’daki Kale İş Merkezinin Mimari Tasarımı Projesi yer almaktadır.

Yakın bir süre önce Sn. İpek, Türkiye’nin Batı kıyısında güzel ve popüler bir turizm beldesi olan Bodrum’a yerleşmiştir. Kendisi burada Bodrum’un doğası ve atmosferinin keyfini sürmek isteyenler için özel konut ve ticari projeler geliştirmeye devam etmektedir.